18.11.2011

Pardubice vydražily elektřinu a plyn na příští rok

Společnost ENSYTRA s.r.o. zrealizovala veřejné zakázky na dodavatele elektřiny a zemního plynu.
Město Pardubice letos poprvé využilo k nákupu energií elektronické aukce.
Elektřinu pro město, jeho příspěvkové organizace a některé společnosti, v nichž má město majetkový podíl, nakoupilo o 25,5 procenta levněji, než by ji nakoupilo za ceny platné v roce 2010, plyn o 17,7 procent levněji.
V porovnání s rokem 2010 tak na požadovaném objemu energií ušetřilo více než 3,7 miliony korun, praktická úspora však bude ještě vyšší, neboť ceny energií od roku 2010 ještě vzrostly.
„Pro aukci jsme se rozhodli proto, že v současné době neexistuje na trhu s těmito komoditami pro města a obce transparentnější a výhodnější řešení,“ řekl náměstek primátorky Martin Bílek.
Pardubice hledaly prostřednictvím e-aukce pro příští rok dodavatele zhruba 5657 MWh elektřiny a 5771 MWh plynu.
Aukce samotné trvaly 70 minut, během nichž mohli uchazeči, kteří měli aktuální informace o nenižší nabízené ceně, své nabídky snižovat. 
Nejnižší cenu a tedy i právo dodávat v roce 2012 elektrickou energii městu Pardubice a některým jejím organizacím, nabídla společnost Centropol Energy, dodavatelem plynu v roce 2012 bude společnost Pragoplyn. 
„Ta úspora je pro město samozřejmě velmi významná a my při nákupu energií půjdeme stejnou cestou i v dalších letech,“ dodal náměstek. 

zdroj: Pardubický svět, 18.11.2011


archív aktualit »